۲۷ خرداد ۱۳۹۷
مسواک زدن کودکان نوپا - میترانیتا

چطور دندان‌های کودکان نوپا را مسواک بزنیم؟

بیش از ۴۰ درصد از کودکان هنگام ورود به مهدکودک پوسیدگی دندان دارند، بنابراین والدین باید اقدامات پیشگیرانه‌ای برای جلوگیری از پوسیدگی دندان کودک انجام دهند.
۲۷ خرداد ۱۳۹۷
نکاتی درباره سلامت کودک - میترانیتا

نکاتی درباره سلامت کودک

نکات آموزشی مهم درباره سلامت کودکان نوپا
۲۷ خرداد ۱۳۹۷
نگرانی‌های والدین درباره واکسیناسیون کودکان - میترانیتا

نگرانی‌های والدین درباره واکسیناسیون کودکان

برخی از والدین درباره واکسیناسیون و مشکلات بعد از تزریق واکسن نگران هستند. پدر و مادر ممکن است تحت تأثیر برخی تبلیغات غلط قرار گیرند.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷
قدم‌های اول کودکان - میترانیتا

اولین قدم‌های کودک

حتماً تا حالا قدم‌های اول کودکان نوپا را دیده‌اید، کمی خنده‌دار هستند. چند روز یا چند ماه بعد از اینکه کودک یاد گرفت روی پای خود بایستد، کمی بعد می‌تواند قدم‌های کوچکی بردارد. کودک قدم‌های اول خود را به سختی برمی‌دارد.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷
عینک مناسب برای کودکان نوپا - میترانیتا

عینک مناسب برای کودکان نوپا

اکثر والدین در انتخاب عینک با فریم مناسب برای کودکان دچار مشکل می‌شوند. انتخاب عینک مناسب برای کودکان، کار دشواری است و در انتخاب آن باید به مواردی از جمله شماره عینک و تجویز پزشک برای مدت زمان استفاده از عینک توجه کرد.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷
رشد کلامی کودک نوپا - میترانیتا

رشد کلامی کودک نوپا

معمولاً کودکان نزدیک ۱۸ ماهگی کلمات شکسته و کوتاهی را ادا می‌کنند. گنجینه لغات کودک در سن یک سالگی ۱۰۰۰ کلمه است و این میزان تا سن سه سالگی به ۲۰۰۰ کلمه می‌رسد.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷
آیا واکسن برای کودکان خطر دارد؟ - میترانیتا

آیا واکسن‌زدن برای کودکان خطری دارد؟

همه افراد از بدو تولد تا پایان عمر در معرض میکروب‌های زیادی قرار دارند. امروزه علم پزشکی به حدی پیشرفت کرده است که برای جلوگیری از اکثر بیماری‌ها از واکسن استفاده می‌کنند. واکسن‌ها تا به امروز جان بسیاری از افراد را نجات داده‌اند.