آخرین مقالات

۱۳ خرداد ۱۳۹۷
ختنه‌کردن نوزادان پسر - میترانیتا

ختنه‌کردن نوزادان پسر

ختنه‌کردن عملی است که در آن پوست اضافه سر آلت نوزادان پسر برداشته می‌شود و بخیه می‌شود. با وجود اینکه علت انجام این عمل از ابتدا توجیه مذهبی داشته است، ولی امروزه این عمل از نظر علمی تأیید شده است.
۱۳ خرداد ۱۳۹۷
دندان ‌درآوردن نوزاد - میترانیتا

دندان ‌درآوردن نوزاد

معمولاً نوزادان بین چهار ماهگی تا یک سالگی دندان در می‌آورند. به هر حال زمان دندان‌ در‌آوردن در هر نوزاد متفاوت است. اگر نوزاد علائم دندان‌ در‌آوردن را نداشت، نگران نباشید.
۱۳ خرداد ۱۳۹۷
راه‌حل‌هایی برای کاهش سوختگی پای نوزاد - میترانیتا

راه‌حل‌هایی برای کاهش سوختگی پای نوزاد

یکی از شایع‌ترین دردسرها برای والدین قرمزی و سوختگی پای نوزاد است که بی‌قراری، بی‌تابی‌ها و گریه‌های شبانه نوزاد را در پی خواهد داشت. اگر سوختگی و التهاب و قرمزی پای نوزاد زود درمان نشود، عواقب بدتری نیز در پی خواهند داشت.
۱۳ خرداد ۱۳۹۷
خواباندن نوزاد - میترانیتا

خواباندن نوزاد

نوزادان تا ۶ ماهگی خواب منظمی ندارند. گاهی ممکن است ۱۶ تا ۱۷ ساعت در روز بخوابند و گاهی هم این زمان به ۱ تا ۲ ساعت در روز کاهش می‌یابد. هرچه نوزاد بزرگ‌تر ‌شود، خوابش کمتر می‌شود. به هر حال، نوزادان مختلف نیازهای مختلفی به خواب دارند.
۱۳ خرداد ۱۳۹۷
کاهش عوامل خطرناک سندروم مرگ ناگهانی نوزاد - میترانیتا

کاهش عوامل خطرناک در هنگام خواب نوزاد

سندروم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) یک نوع مرگ ناگهانی است که در حین خواب و در نوزادان زیر یک سال ایجاد می‌شود. در این حالت اغلب نوزادان در تخت خود می‌میرند. اگرچه که علل این نوع مرگ ناشناخته است؛ ولی اغلب با اختلالاتی در مغز و سیستم تنفس نوزاد در خواب در ارتباط است.
۱۳ خرداد ۱۳۹۷
مراحل خواب نوزاد - میترانیتا

مراحل خواب نوزاد

الگوی خواب نوزاد با الگوی خواب کودک متفاوت است. به طور کلی خواب نوزادان به پنج مرحله تقسیم می‌شود.
۱۳ خرداد ۱۳۹۷
اضطراب جدایی و خواب نوزادان - میترانیتا

اضطراب جدایی و خواب نوزادان

اضطراب جدایی از مادر در ۶ ماه دوم زندگی نوزاد ممکن است خواب نوزاد را مختل کند. در این دوره نوزاد چند بار از خواب بیدار می‌شود و برای مادرش گریه می‌کند.
۱۳ خرداد ۱۳۹۷
پاسخ‌دادن به گریه‌های نوزاد - میترانیتا

پاسخ‌دادن به گریه‌های نوزاد

نوزاد برای اهداف خاصی گریه می‌کند.‌ نوزاد با گریه، گرسنگی یا سایر شرایط خود را توصیف می‌کند. او با گریه‌کردن انواع احساسات خود را بیان می‌کند. ممکن است در ساعاتی از روز خیلی گریه کند، با وجود اینکه گرسنه یا خواب‌آلود نیست. در این زمان هر کاری می‌کنید آرام نمی‌شود، ولی بعد از مدتی خسته می‌شود و می‌خوابد.
۱۳ خرداد ۱۳۹۷
حمام‌کردن نوزاد - میترانیتا

حمام‌کردن نوزاد

اگر بعد از عوض‌کردن پوشک ، نوزاد را با دقت بشویید، زیاد نیازی به حمام‌کردن او نیست. اصولاً سه بار حمام در هفته برای نوزاد کافی است. حمام بیش از اندازه پوست نوزاد را خشک می‌کند.