آخرین مقالات

قبل از بارداری

۴ خرداد ۱۳۹۷
باروری - میترانیتا

باروری

بارداری زمانی اتفاق می‌افتد که اسپرم مرد، تخمک زن را بارور کرده و تخمک در رحم لانه‌گزینی کند. بسیاری از زوج‌ها مشکلی برای بچه‌دار شدن ندارند. بسیاری از زوج‌ها می‌توانند با داشتن روابط جنسی منظم و بدون استفاده از روش‌های جلوگیری، به راحتی صاحب فرزند شوند.
۳ خرداد ۱۳۹۷
نمودار باروری - میترانیتا

نمودار باروری

نمودار باروری ثبت تمام علائم باروری روی یک نمودار است. دمای پایه بدن، معاینه وضعیت گردن رحم، مخاط گردن رحم و هرگونه الگوی منحصربه‌فرد در این نمودار ثبت می‌شود.
۳ خرداد ۱۳۹۷
مراقبت از بارداری - میترانیتا

مراقبت از باروری

اگر قصد بارداری دارید، بهتر است با مطالعه بیشتر اطلاعات خود را در زمینه باروری افزایش دهید. حتی اگر بچه‌دار شدن آخرین چیزی است که به آن فکر می‌کنید.
۳ خرداد ۱۳۹۷
پیش از بارداری - میترانیتا

پیش از بارداری

اگر می‌خواهید فرزندی سالم داشته باشید، پیش از بارداری به این موضوع فکر کنید و برای آن آماده شوید. با مراقبت‌‏های حین بارداری، احتمال داشتن فرزند سالم را بالا می‏‌برید. آمادگی برای بارداری در برخی از افراد چند ماه طول می‏‌کشد ولی در برخی دیگر این آمادگی بیشتر طول می‏‌کشد.
۳ خرداد ۱۳۹۷
مشکلات باروری - میترانیتا

مشکلات باروری

اگر حداقل به مدت یک سال تلاش کرده‌اید و باردار نشده‌اید، بدانید که مشکلات باروری دارید؛ اما این گفته به‌هیچ‌وجه بدین معنی نیست که به طور کلی توانایی باردار شدن را ندارید.
۳ خرداد ۱۳۹۷
رژیم غذایی مناسب باروری - میترانیتا

رژیم غذایی مناسب باروری

متخصصین بر این باورند که شیوه تغذیه، تمام بدن فرد از جمله خون، سلول‌ها و هورمون‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. تغییر رژیم غذایی و دوام پیدا کردن آن سه ماه تا یک سال زمان لازم دارد؛ اما اگر اکنون آمادگی بچه‌دار شدن را دارید ناراحت نباشید هیچ وقت برای تغییر رژیم غذایی دیر نیست.