آخرین مقالات

مقالات ناباروری

۴ خرداد ۱۳۹۷
روش‏های جلوگیری از بارداری - میترانیتا

روش‌های جلوگیری از بارداری

روش‏‌های مختلفی برای جلوگیری از بارداری زوج‌‏های جوان وجود دارد. بهتر است پیش از استفاده از آنها به پزشک مراجعه کنید و روش مناسب و کارساز را انتخاب کنید.
۴ خرداد ۱۳۹۷
لقاح خارج رحمی - میترانیتا

لقاح خارج رحمی

لقاح خارج رحمی یکی از چند روش موجود برای کمک به زوج‌هایی است که مشکلات باروری دارند. در طول انجام IVF، تخمک را با انجام جراحی از تخمدان زن بیرون می‌آورند و در آزمایشگاه با اسپرم بارور می‌کنند. سپس تخمک بارورشده را که حالا به آن جنین می‌گویند به رحم زن برمی‌گردانند تا رشد کند.
۴ خرداد ۱۳۹۷
تلقیح داخل رحمی - میترانیتا

تلقیح داخل رحمی

تلقیح مصنوعی روشی برای کمک به درمان انواع خاصی از ناباروری در مردان و زنان است. در این روش، اسپرم به طور مستقیم در گردن رحمی زن، لوله‌های رحمی یا رحم قرار می‌گیرد و بدین ترتیب مسیر حرکت اسپرم کوتاه‌تر می‌شود و موانع احتمالی را دور می‌زند.
۴ خرداد ۱۳۹۷
درمان ناباروری - میترانیتا

درمان ناباروری

برای افزایش احتمال بارداری، درمان‌های مختلفی می‌توان انجام داد. درمان‌های توصیه‌شده به دلایل ناباروری و سابقه پزشکی بستگی دارد. باید بدانید که هیچ ضمانتی وجود ندارد که با درمان‌های موجود ناباروری، باردار شوید. به طور کلی دو سوم از کسانی که تحت درمان ناباروری قرار می‌گیرند، باردار خواهند شد.
۴ خرداد ۱۳۹۷
تشخیص ناباروری - میترانیتا

تشخیص ناباروری

تشخیص اولیه ناباروری به عهده پزشک متخصص زنان است؛ اگرچه در صورت ابتلا به بیماری‌های مربوط به ناباروری از قبیل تیروئید، دیابت یا سندرم تخمدان پلی کیستیک، دکتر غدد یا پزشک عمومی نیز می‌تواند به شما کمک کند.
۴ خرداد ۱۳۹۷
علائم ناباروری - میترانیتا

علائم ناباروری

برای اکثر زوج‌ها، نشانه اولیه ناباروری زمانی است که پس از یک سال رابطه جنسی بدون محافظت باردار نشوند. ممکن است دوره عادت ماهانه منظم باشد، زوج زندگی جنسی سالمی داشته باشند و خودشان نیز کاملاً سالم باشند و در ظاهر عوامل خطرزایی وجود نداشته باشد؛ ولی با این وجود بارور نشوند.