نرم‌کننده مو چیست؟

نرم‌کننده مو چیست - میترانیتا
اشتراک‌گذاری...
Print this page
Print
Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

نرم‌کننده مو نوعی محصول مراقبت از مو است که بعد از شامپو استفاده می‌کنند تا موها نرم شود. افرادی که موی خشک یا آسیب‌دیده دارند باید از نرم‌کننده استفاده کنند، ولی افرادی که موهایشان به طور طبیعی چرب است در صورت استفاده از این محصول موهایشان بدحالت می‌شود. محصولات نرم‌کننده متنوعی وجود دارد.

شامپو، باقیمانده محصولات حالت‌دهنده، سلول‌های مرده و کثیفی مو و پوست سر باعث بلند‌شدن لایه کوتیکول می‌شود. کوتیکول که به طور طبیعی ساقه مو را پوشانده است، مانند سیمان روی پشت بام، به آرامی از روی ساقه مو بلند می شود. در این حالت، مو به راحتی تحت تأثیر محیط و گرما قرار می‌گیرد و آسیب می‌بیند. نرم‌کننده‌ها در همچین مواقعی مفید هستند. آنها ورم کوتیکول را کاهش می‌دهند تا دوباره محکم و بدون هیچ فاصله‌ای به ساقه مو بچسبد. حالا به راحتی می‌توان موها را حالت داد بدون اینکه در طول روز آسیب ببیند. اگر از نرم‌کننده درست استفاده کنید، موها انعطاف‌پذیری خود را حفظ می‌کنند و با حفظ رطوبت مو براق می‌مانند.

نرم‌کننده‌ها با قیمت‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شوند، استفاده از این محصولات برای سلامتی مو لازم است، اگرچه موهای مختلف به درمان‌های مختلفی نیاز دارند. موهای خشک یا آسیب‌دیده به دلیل استفاده از مواد شیمیایی، نور خورشید یا گرمای ابزار حالت‌دهنده باید با استفاده از نرم‌کننده درمان شوند. روی موهای صاف، چرب یا موهایی که آسیب ندیده‌اند نیز می‌توان از نرم‌کننده استفاده کرد؛ ولی تعداد دفعات استفاده باید کمتر باشد.

انواع نرم‌کننده‌ها

نرم‌کننده مو که بعد از شامپو استفاده می‌شود و سپس کامل از روی موها شسته می‌شود، رایج‌ترین نوع نرم‌کننده برای افرادی است که موهای خشک و آسیب‌دیده دارند. هدف این نوع نرم‌کننده، نرم کردن موها با حفظ رطوبت مو است و صاف‌کردن کوتیکول فولیکول‌های مو است. اغلب نرم‌کننده‌ها ترکیبات مصنوعی و طبیعی دارند و استفاده از مرطوب‌کننده‌های طبیعی مثل روغن درخت چای و آلوئه‌ورا بسیار رایج است.

نوع دیگر نرم‌کننده‌ها، آنهایی هستند که باید روی مو اسپری کنید یا ماساژ دهید و دیگر نیازی به شستن این نرم‌کننده‌ها از روی مو نیست. این روش نرم‌کردن مو بسیار مؤثر است. اسپری‌کردن نرم‌کننده روی موها برای شناگران و ورزشکارانی مناسب است که به نرم‌کننده قوی‌تری نیاز دارند.

نرم‌کننده‌های غلیظ و سنگین کرمی نوع دیگر نرم‌کننده های مو هستند. بسیاری از آرایشگران برای درمان مو، از این نوع نرم‌کننده استفاده می‌کنند، بعضی از آرایشگران موها را به نرم‌کننده آغشته می‌کنند و پیش از آب‌کشیدن مو خشک می‌کنند تا تأثیر طولانی‌تری داشته باشد.

تهیه و ترجمه توسط تیم تولید محتوای میترانیتا

دیدگاهتان را بنویسید